Turystyka i rekreacja - studia stacjonarne drugiego stopnia
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja będzie przygotowany do organizowania pracy i podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji. Posiadał będzie wiedzę i umiejętności pozwalające przygotować oferty turystyczno-rekreacyjne dla różnych grup wiekowych i społecznych. Będzie potrafił w profesjonalny sposób komunikować się z klientem na rynku turystycznym, w tym posiadał będzie umiejętność komunikowania się z klientem niesłyszącym. Absolwent przygotowany będzie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach; ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych; centrach rekreacji; parkach rozrywki; ośrodkach sportu, rekreacji i turystyki; punktach informacji turystycznej; gospodarstwach agroturystycznych; administracji rządowej i samorządowej; a także w różnego typu organizacjach i placówkach prowadzących działalność w dziedzinie turystyki i rekreacji (w stowarzyszeniach turystyki i kultury fizycznej, domach kultury). Absolwent będzie również przygotowany do samodzielnego planowania swojej kariery zawodowej, oraz do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Wymagania wstępne (oczekiwane kompetencje kandydata)
Kandydat na studia drugiego stopnia powinien posiadać ukończone studia I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja lub o podobnym profilu (zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji w oparciu o uchwały Senatu UJD na dany rok akademicki).
Oczekiwane kompetencje kandydata
Kandydat na studia drugiego stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu nauk odnoszących się do turystyki w szczególności nauk społecznych, nauk o Ziemi i środowisku, nauk o kulturze fizycznej, nauk ekonomicznych. Ponadto, od wszystkich kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kierunek Turystyka i Rekreacja jest wymagana motywacja do podjęcia studiów na tym kierunku, umiejętność samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności oraz pozytywne nastawienie ukierunkowane na ich zdobywanie, a także chęć pracy w zespole oraz pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i starszymi. Kandydat powinien być osobą empatyczną, kreatywną, taktowną i posiadać wysoką kulturę osobistą. Weryfikacja w/w kompetencji planowana jest głównie w trakcie studiów.
Specjalności:
- Zarządzanie eventami
Po ukończeniu studiów w zakresie specjalności zarządzanie eventami absolwent przygotowany będzie do pracy m. in. w hotelach i przedsiębiorstwach turystycznych, obiektach eventowych czy agencjach eventowych.
- Gospodarka turystyczna
Po ukończeniu studiów w zakresie specjalności gospodarka turystyczna absolwent przygotowany będzie do pracy jako np. menedżer w przedsiębiorstwach świadczących usługi turystyczne, przedsiębiorca prowadzący własną działalność w branży turystycznej, jak również specjalista w jednostkach zajmujących się informacją i obsługą turystyczną.
Data dodania: 20 grudnia 2024