Studenci
U w a g a studenci!!
W imieniu organizatorów wydarzenia Tydzień Psychologii 2025, serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych warsztatach, prelekcjach oraz wykładach. W ramach projektu "Studenci - Studentom" zachęcamy do udziału w międzywydziałowym wyzwaniu psychologicznym w Akademickich Mistrzostwach Percepcji Szczegółowy program pod linkiem
Planowany w tym roku Tydzień Psychologii odbędzie się w dniach 13 - 15 maja br. Do zobaczenia podczas wydarzenia.
Lista placówek rekomendowanych do realizacji praktyk psychologicznych
Praktyki to ważny i znaczący element kształcenia na profilu praktycznym. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk uważane jest za jedno z najistotniejszych działań profesjonalnych, w jakich uczestniczą studenci w trakcie realizacji programu studiów.
Praktyki odbywają się w placówkach realizujących cele i podejmujących zadania w zakresie zgodnym z kierunkiem studiów.
W załączeniu lista placówek rekomendowanych do realizacji praktyk
P s y c h o l o g i a 5 letnie studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne
Koncepcja kształcenia na kierunku Psychologia opiera się na rozumieniu znaczenia i roli jaką ma pełnić psycholog w zmieniającym się, nowoczesnym otoczeniu. Profesjonalne kształcenie studentów zostanie osiągnięte przede wszystkim, dzięki zespołowi wykładowców, w dużym stopniu praktyków z rzetelnym wykształceniem uniwersyteckim, rekrutujących się z uniwersytetów z Polski ze względu na fakt, iż żadna uczelnia w Częstochowie nie prowadziła kształcenia na kierunku Psychologia. Absolwenci Psychologii o profilu praktycznym, otrzymają kompleksowe wykształcenie, a co równie istotne, możliwość rozwijania siebie i własnych pasji. Ofertą dla studentów w ramach jednolitych 5 letnich studiów magisterskich (stacjonarnych i niestacjonarnych) są dwie specjalności do wyboru: Psychologia rodziny i wychowania oraz Psychologia kliniczna i zdrowia Więcej szczegółów o kierunku Do dyspozycji studentów kierunku jest Laboratorium Testów Psychologicznych i Technik Diagnostycznych
"Studenci - Studentom" w ramach kół naukowych
26 listopada 2024 r. odbyła się prezentacja aktywności studenckich kół naukowych: Psychologii, Open oraz Koła Seksuologii i Neuropsychologii wraz z zaproszeniem do członkostwa w ich szeregach.
Podczas spotkania zostały przybliżone: cele i obszary tematyczne; dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy; projekty naukowe i społeczne, terminy spotkań i wydarzeń; dane kontaktowe i linki do mediów społecznościowych.
Prezentacja działalności studentów podczas Tygodnia Psychologii 2024
Wydarzenie Tydzień Psychologii (24.04.2024) był okazją przedstawienia dotychczasowej aktywności studentów na polu naukowym, projektowym, organizacyjnym. Był to czas deklaracji dalszych planów i zamierzeń we współpracy z otoczeniem społecznym.
"Zarządzanie własną energią" 2. edycja warsztatów dla studentów
Kolejny raz zaprosiliśmy studentów do udziału w warsztatach, podczas których było dużo wiedzy, nauki o zarządzaniu energią osobistą.
Zarządzanie jest niezwykle ważną umiejętnością, która przekłada się na prawidłowe i efektywne funkcjonowanie człowieka w wielu dziedzinach życia. Celem warsztatu było także wzmacnianie kompetencji w zakresie zapobiegania i radzenia sobie ze stresem oraz szeroko pojętej profilaktyki zdrowia.
Warsztaty odbyły się 21 grudnia 2023 roku. Chętnych studentów z kierunku Psychologia oraz spoza naszego Wydziału, było 33 osoby. To świadczy o zainteresowaniu studentów zajęciami poza kierunkowymi i potrzebą samorozwoju.
Warsztaty kolejny raz poprowadziła mgr Urszula Wojciechowska - Budzikur.
Warsztaty z "Zarządzania własną energią" za nami
17 listopada 2023 roku studenci społeczności akademickiej UJD mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach psychoedukacyjnych dotyczących Zarządzania własną energią. Celem warsztatu było m.in. zdobycie wiedzy o istocie i mechanizmach reakcji stresowej, umiejętności rozpoznawania poziomu własnych zasobów psychofizycznych, uzyskanie optymalnego dostępu do źródeł zasilania energetycznego, nauka oszczędzania i koncentrowania życiowej energii, dostarczenie narzędzi do efektywnego planowania czasu i określania priorytetów. Warsztatami objęto następujące zagadnienia: rodzaje stanów energetycznych organizmu według R. E. Thayera, metoda ,,8xO” w zarządzaniu własną energią według Wojciecha Eichelbergera (psychoterapeuty, trenera i doradcy biznesu, wybitnego specjalisty w profilaktyce i terapii stresu, założyciela i dyrektora Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie), techniki organizacji nauki i pracy.
Warsztaty poprowadziła mgr Urszula Wojciechowska - Budzikur (psycholog, psychoterapeuta). Uczestnikom warsztatów dziękujemy ** za zainteresowanie i poświęcony czas na samorozwój.
Warsztaty dla studentów "W czyich butach chodzę?"
warsztaty z psychodramy „W czyich butach chodzę? Czy gram swoją rolę?” oraz z „Dynamiki małej grupy społecznej”, poprowadzone przez psychoterapeutkę mgr Małgorzatę Nitecką odbyły się w ramach Dni Psychologii (23.04.2023).
PRIMUS IN FACULTATE dla studentki 2 roku psychologii
Z dumą informujemy, iż wyróżnienie PRIMUS IN FACULTATE Wydziału Nauk Społecznych, komisja przyznała studentce drugiego roku psychologii - Pani Agnieszce Sulińskiej (czerwiec, 2023) Fotogaleria Gratulujemy**
Studentki psychologii wzięły udział w III Studencko-Doktoranckiej Konferencji w Łodzi
Z radością informujemy, iż referat członków koła naukowego pt. Jak cię widzą tak cię piszą. Związek spostrzegania z komunikacją decyzją organizatorów został przyjęty do udziału w III Studencko - Doktoranckiej konferencji naukowej on-line (21.04.2023). To szczególne wyróżnienie dla aktywności naukowej Studenckiego Koła Naukowego Psychologii UJD. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia ** Program konferencji
Studentki psychologii zaangażowane w pomoc dzieciom ukraińskim
Cykl zajęć arteterapeutycznych dla dzieci z Ukrainy i ich rodzin, był prowadzony w ramach cyklicznych działań realizowanych przy współpracy Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (kwiecień, maj 2022). W zajęcia prowadzone przez pomysłodawczynię dr Marzenę Bogus-Spyrę prof. UJD, były zaangażowane studentki_wolontariuszki z kierunku psychologia: Emilia Idziak, Agnieszka Sulińska, Sandra Kierasińska, Wiktoria Jędryka.
Podczas 10 spotkań zrealizowano ponad 30 zadań arteterapeutycznych mających na celu dbałość o łagodzenie przeżywanej traumy oraz włączających arteterapię rozwojową. Dzieci biorące udział w zajęciach w wieku od 3 do 15 r.ż., uczestniczyły pracując m.in.: z zadaniami plastycznymi, elementami ekspresji teatralnej, bajką terapeutyczną, dramą.
Zaproszenie studentów do projektu "Mary i Max"
Wolontariat koleżeński "Mary i Max" (10.2022) to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max", które jest finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W Częstochowie inicjatywę koordynuje Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem.
Krótko o projekcie: wolontariat polega na dobraniu w pary dwóch osób, wolontariusza oraz osoby ze spektrum (która dobrze funkcjonuje w społeczeństwie), spotkaniach średnio raz w tygodniu po około godzinie i spędzeniu wspólnie czasu, pomoc w odrobieniu lekcji, wspólnym wyjściu do, np. kina jak również dotrzymaniu towarzystwa. Wolontariat jest szansą do podniesienia swoich kwalifikacji, zdobycia wiedzy praktycznej i doświadczenia O projekcie
Data dodania: 27 stycznia 2025