"Wieczór z Psychologią#9" O psychologii w sporcie było 23 listopada 2023

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2023

Na "Wieczór z Psychologią #9" z a p r o s i l i ś m y  na 23 listopada 2023 r. o godz. 17:00, w formule on-line.

Problematyka sympozjum była skupiona wokół tematu Psychologia w sporcie. Sport w psychologii. 

Serdecznie dziękujemy za obecność podczas wydarzenia!!

Program sympozjum, sprawozdanie z jego przebiegu oraz fotorelacja w załączeniu.

Zapraszamy do zapisów! 

Mgr Tamara  P i e l a s  zaprezentuje Zastosowanie podejścia ACT w pracy ze sportowcami.

Mgr Karolina  W r z e s i e ń  przedstawi Współpracę indywidualną z zawodnikiem z zastosowaniem metod Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Mgr Kamil  D a m e n t k a  przybliży  Wykorzystanie nowych technologii w sporcie - możliwości i zagrożenia. 

Dr Ewelina S a l w i n  ukaże  Związki pomiędzy rodzajem komunikatów trenerskich w trakcie przerwy na żądanie a typ temperamentu trenera, jego styl radzenia sobie ze stresem i skuteczność gry zespołu ,,po czasie” na przykładzie żeńskiej piłki siatkowej.

Poniżej biogramy prelegentów sympozjum

Mgr Tamara  P i e l a s - certyfikowany Psycholog Sportu II klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr 17. Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego i modułu specjalizacyjnego z psychologii sportu realizowanego przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Obecnie jest w trakcie 4 -letniej szkoły psychoterapii Behawioralnie.pl opartej o ACT i inne nurty 3. fali terapii poznawczo-behawioralnych. Od 2017 współpracuje z Akademią Piłkarską Wisły Kraków. Od 2021 psycholog sportu Reprezentacji Polski w blindfootballu (piłce nożnej osób niewidomych). Prowadzi prywatny gabinet w Krakowie, w którym pracuje indywidualnie z zawodnikami różnych dyscyplin.

Tytuł wystąpienia: Zastosowanie podejścia ACT w pracy ze sportowcami.

Mgr Karolina  W r z e s i e ń - absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako psycholog sportowy pracuje głównie z zawodnikami indywidualnymi, a także trenerami oraz rodzicami młodych zawodników. Ze sportem związana jest od ponad 20 lat, dzięki czemu może cieszyć się również własnymi osiągnięciami sportowymi. W rozwoju zawodowym i holistycznym podejściu do zawodnika pomogło jej również ponad 5-letnie doświadczenie pracy jako menedżer klubu sportowego.

Tytuł wystąpienia: Współpraca indywidualna z zawodnikiem z zastosowaniem metod Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Mgr Kamil  D a m e n t k a - magister psychologii, ukończył Uniwersytet SWPS (wydział w Sopocie). Pracuje jako Psycholog Sportu w Zawodnik w Centrum w Gdyni. Pracownik dydaktyczny w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.  Absolwent Akademii Psychologii Sportu. Trener umiejętności mentalnych. W psychologii swój warsztat opiera o ACT, założenia Psychologii Pozytywnej oraz TSR. Regularnie bierze udział w konferencjach zarówno Polskich jak i zagranicznych. Jest też sportowcem, trenował Triathlon, przez 8 lat był członkiem Kadry Narodowej, a także jest multimedalistą mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej startując w Mistrzostwach Europy i Świata odpowiednio w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Największe osiągnięcie to wicemistrzostwo Świata w Aquathlonie do lat 23. Obecnie trenuje bieganie na dystansie 5km (PB, 15:04).
 
Tytuł wystąpienia: Wykorzystanie nowych technologii w sporcie - możliwości i zagrożenia. 
 

Dr Ewelina S a l w i n - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalnością Psychologia Sportu oraz wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej uzyskany na krakowskiej AWF i nauczyciel akademicki m.in. w zakresie psychologii sportu. Od kilkunastu lat pracuje z zawodnikami sportów indywidualnych i zespołowych, głównie z kobietami oraz dziećmi i młodzieżą uprawiającą sport. Od 2018 roku psycholog Superligowej żeńskiej drużyny piłki ręcznej MKS PR Gniezno.

Tytuł wystąpienia podczas Sympozjum: Związki pomiędzy rodzajem komunikatów trenerskich w trakcie przerwy na żądanie a typ temperamentu trenera, jego styl radzenia sobie ze stresem i skuteczność gry zespołu ,,po czasie” na przykładzie żeńskiej piłki siatkowej.

 

Organizator sympozjum: dr Wojciech Napora

Pliki do pobrania

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Projekt plakatu wykonała Aneta Liczberska

  Projekt plakatu wykonała Aneta Liczberska

 • Powiększ zdjęcie Plan Sympozjum Naukowego #9

  Plan Sympozjum Naukowego #9

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie