Książka pt. Niepokoje i nadzieje współczesnej rodziny. Teoria i praktyka - już dostępna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Właśnie ukazała się książka pt. Niepokoje i nadzieje współczesnej rodziny. Teoria i praktyka (listopad 2021). To monografia wieloautorska zawierająca rozdziały o charakterze przeglądowym, badawczym, teoretyczno-badawczym, praktycznym, polemicznym.

Głównym celem zrealizowanego projektu wydawniczego była prezentacja prac nie tylko z zakresu psychologicznych procesów społecznych, ale także prac odzwierciedlających stan wiedzy, obecnie funkcjonujące poglądy badaczy oraz prace dotyczące praktycznych aspektów zastosowania wiedzy w obszarach, m.in. psychologii czy pedagogiki. 

Fragment z recenzji książki: 

„Recenzowana monografia wpisuje się w niezmiernie aktualną i ważną ze społecznego punktu widzenia problematykę dotyczącą funkcjonowania współczesnej rodziny, którą autorzy traktują wielowymiarowo, koncentrując się na najważniejszych wyzwaniach. Artykuły zawarte w monografii wzbogacają wiedzę dotyczącą wyzwań i zagrożeń współczesnej rodziny, wpisują się w bieżącą debatę na temat zarówno niepokojów jak i nadziei współczesnej rodziny. Autorzy pokazują nader aktualne problemy związane z funkcjonowaniem rodziny. Duża część z nich, ma szansę na przełożenie praktyczne i uwzględnienie ich w pracy z dziećmi, dorosłymi, całą rodziną.

Wśród istotnych walorów monografii należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • zajęcie się ważną, także ze społecznego punktu widzenia problematyką,
  • syntetyczne i analityczne ujęcie każdego z prezentowanych zagadnień,
  • przejrzysty, komunikatywny język,
  • bogata literatura przedmiotu; powoływanie się zarówno na polskie jak i zagraniczne publikacje, zarówno klasyczne, jak i najnowsze,
  • praktyczne znaczenie omawianych zagadnień.

Podsumowując, zaprezentowana monografia podejmuje ważne zarówno z teoretycznego jak i praktycznego punktu widzenia problemy, przyjęto w niej czytelną i jasną zasadę porządkującą naukową wiedzę. Z całą pewnością monografia znajdzie odbiorców wśród rodziców, a także specjalistów wielu profesji m.in. psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, jak i studentów kierunków psychologicznych, pedagogicznych czy chcących specjalizować się w zakresie pomocy rodzinie. Biorąc powyższe pod uwagę, stwierdzam, że przedłożona do recenzji monografia jest wartościową pozycją i w pełni zasługuje na opublikowanie”, profesor Mariola Bidzan, Uniwersytet Gdański

Link do sklepiku Wydawnictwa UJD: Wydawnictwo UJD

Galeria

  • Powiększ zdjęcie