Międzynarodowy "Wieczór z Psychologią#5" 23.03.2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szanowni Państwo,

ponownie mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w kolejnym Wieczorze z Psychologią #5 organizowanym we współpracy z Katedrą Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska) oraz we współpracy z Katedrą Badań nad Edukacją UJD. Wiodącym tematem wiosennej edycji będzie Psychologia akademicka. Psychologia stosowana. Wydarzenie naukowe odbędzie się 23 marca br. w formule on-line za pomocą aplikacji ZOOM. 

Poniżej link do zapisów, sylwetki prelegentów oraz plan sympozjum. 

https://forms.gle/fX29Dyg1jWVNR41f6

Dr Lucia Drotárová ukończyła psychologię kliniczną na FFUK w Pradze. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym dla Biura Informacji o Ofiarach Przestępstw w Preszowie na Słowacji. Od 1999 roku naucza o różnych aspektach psychologii na słowackich uniwersytetach, obecnie wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Skupia się przede wszystkim, na rozwoju osobowości uczniów: treningu socjopsychologicznym, zdrowiu psychicznym, psychologii społecznej i wychowawczej. Jest współautorką książek o metodach relaksacji, edukacji i ekstremizmie, asystentach pedagogicznych, a także o tym, jak uczyć o skomplikowanej historii koegzystencji Romów i Czech.

Dr Karolina Świeboda - adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Osobowości w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie, psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji pracujący w podejściu psychodynamicznym i systemowym, interesuje się psychologicznymi aspektami przywiązania oraz doświadczania żałoby w sytuacji śmierci bliskiej osoby. Pani doktor swoją rozprawę doktorską zatytułowała "Styl przywiązania i jakość relacji ze współmałżonkiem a radzenie sobie z żałobą po jego śmierci". Temat wystąpienia podczas sympozjum to: Jakość więzi w dzieciństwie a budowanie bliskich relacji w dorosłości - teoria przywiązania J. Bowlby'ego.

Dr Agnieszka Mioduchowska-Zienkiewicz, psycholog. W styczniu 2022 r. obroniła rozprawę doktorską pt. „Wewnętrzna aktywność dialogowa i koncepcja siebie literatów” w Katedrze Psychologii Różnic Indywidualnych na KUL. Jej zainteresowania naukowe obejmują m.in. problematykę twórczości, struktury Ja, zaburzeń odżywiania się i wewnętrznej aktywności dialogowej. Jest autorką i współautorką kilku artykułów naukowych w języku polskim i angielskim, publikowanych m.in. w czasopismach z listy ministerialnej, a także w monografiach zbiorowych. Od 2017 roku związana jest zawodowo z Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinie. Jest wykładowcą w Katedrze Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego, psychologiem w Psychologicznym Punkcie Konsultacyjnym oraz Rzecznikiem ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Prowadzi zajęcia z podchorążymi i żołnierzy zawodowych (m.in. nt. stresu, mobbingu i dyskryminacji, wypalenia zawodowego,
motywacji do służby wojskowej, współpracy zespołowej). Podczas sympozjum zaprezentuje wystąpienie pt. Wewnętrzna aktywność dialogowa literatów.

Informację o sympozjum można także znaleźć na stronie Katedry Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska), pod linkiem: Mezinárodní vědecké sympózium Wieczór z Psychologią #5

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo opracowała Marta Raźniewska - Bednarczyk artystka grafik, projektant

    Logo opracowała Marta Raźniewska - Bednarczyk artystka grafik, projektant

  • Powiększ zdjęcie Plan Sympozjum Naukowego

    Plan Sympozjum Naukowego "Wieczór z Psychologią #5"