Sympozjum Naukowe "Wieczór z Psychologią #9" - 23.11.2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2023

Szanowni Państwo,
Katedra Psychologii oraz Katedra Badań nad Edukacją UJD zapraszają do udziału w kolejnej edycji z serii Psychologicznych Sympozjów Naukowych "Wieczór z Psychologią". Dziewiąta edycja będzie skupiona wokół zagadnienia psychologii sportu. Ramowy plan wydarzenia oraz link do zapisów znajdują się na stronie:
https://wns.ujd.edu.pl/psychologia/art,154,wieczor-z-psychologia9-o-psychologii-w-sporcie-juz-23-listopada-2023

Poniżej prezentujemy sylwetki prelegentów:

Mgr Tamara  P i e l a s - certyfikowany Psycholog Sportu II klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr 17. Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego i modułu specjalizacyjnego z psychologii sportu realizowanego przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Obecnie jest w trakcie 4 -letniej szkoły psychoterapii Behawioralnie.pl opartej o ACT i inne nurty 3. fali terapii poznawczo-behawioralnych. Od 2017 współpracuje z Akademią Piłkarską Wisły Kraków. Od 2021 psycholog sportu Reprezentacji Polski w blindfootballu (piłce nożnej osób niewidomych). Prowadzi prywatny gabinet w Krakowie, w którym pracuje indywidualnie z zawodnikami różnych dyscyplin.

Tytuł wystąpienia: Zastosowanie podejścia ACT w pracy ze sportowcami.

Mgr Karolina  W r z e s i e ń - absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako psycholog sportowy pracuje głównie z zawodnikami indywidualnymi, a także trenerami oraz rodzicami młodych zawodników. Ze sportem związana jest od ponad 20 lat, dzięki czemu może cieszyć się również własnymi osiągnięciami sportowymi. W rozwoju zawodowym i holistycznym podejściu do zawodnika pomogło jej również ponad 5-letnie doświadczenie pracy jako menedżer klubu sportowego.

Tytuł wystąpienia: Współpraca indywidualna z zawodnikiem z zastosowaniem metod Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.


Mgr Kamil  D a m e n t k a - magister psychologii, ukończył Uniwersytet SWPS (wydział w Sopocie). Pracuje jako Psycholog Sportu w Zawodnik w Centrum w Gdyni. Pracownik dydaktyczny w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.  Absolwent Akademii Psychologii Sportu. Trener umiejętności mentalnych. W psychologii swój warsztat opiera o ACT, założenia Psychologii Pozytywnej oraz TSR. Regularnie bierze udział w konferencjach zarówno Polskich jak i zagranicznych. Jest też sportowcem, trenował Triathlon, przez 8 lat był członkiem Kadry Narodowej, a także jest multimedalistą mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej startując w Mistrzostwach Europy i Świata odpowiednio w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Największe osiągnięcie to wicemistrzostwo Świata w Aquathlonie do lat 23. Obecnie trenuje bieganie na dystansie 5km (PB, 15:04).

Tytuł wystąpienia: Wykorzystanie nowych technologii w sporcie - możliwości i zagrożenia.

Dr Ewelina S a l w i n - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalnością Psychologia Sportu oraz wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej uzyskany na krakowskiej AWF i nauczyciel akademicki m.in. w zakresie psychologii sportu. Od kilkunastu lat pracuje z zawodnikami sportów indywidualnych i zespołowych, głównie z kobietami oraz dziećmi i młodzieżą uprawiającą sport. Od 2018 roku psycholog Superligowej żeńskiej drużyny piłki ręcznej MKS PR Gniezno.

Tytuł wystąpienia podczas Sympozjum: Związki pomiędzy rodzajem komunikatów trenerskich w trakcie przerwy na żądanie a typ temperamentu trenera, jego styl radzenia sobie ze stresem i skuteczność gry zespołu ,,po czasie” na przykładzie żeńskiej piłki siatkowej.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator Sympozjum: dr Wojciech Napora

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zaproszenie na Sympozjum Naukowe

    Zaproszenie na Sympozjum Naukowe "Wieczór z Psychologią #9" - 23.11.2023