Turystyka i rekreacja - studia pierwszego stopnia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Studia stacjonarne pierwszego stopnia - 3 letnie

Specjalności:
  • Obsługa ruchu turystycznego
  • Turystyka aktywna i specjalistyczna 

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja prowadzonych w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie jest przygotowany do organizowania pracy i podejmowania przedsięwzięć w sferze  turystyki i rekreacji. Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające przygotować oferty turystyczno-rekreacyjne dla różnych grup wiekowych i społecznych. Potrafi w profesjonalny sposób komunikować się z klientem na rynku turystycznym, w tym posiada umiejętność komunikowania się z klientem niesłyszącym. Absolwent przygotowany jest do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach; ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych; centrach rekreacji; parkach rozrywki; ośrodkach sportu, rekreacji i turystyki; punktach informacji turystycznej; gospodarstwach agroturystycznych; administracji rządowej i samorządowej; a także w różnego typu organizacjach i placówkach prowadzących działalność w dziedzinie turystyki i rekreacji (w stowarzyszeniach turystyki i kultury fizycznej, domach kultury). Absolwent będzie również przygotowany do samodzielnego planowania swojej kariery zawodowej, oraz do podjęcia studiów drugiego stopnia.

WYMAGANIA WSTĘPNE

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek studiów.

Specjalności:
1. Obsługa ruchu turystycznego
2. Turystyka aktywna i specjalistyczna

IDEALNY KANDYDAT

Osoba, która potrafi pracować z ludźmi, jest ciekawa nowych doświadczeń, pragnie poznawać świat oraz rozwijać swoje pasje. Jest otwarta na zdobywanie nowych umiejętności praktycznych. Jest zainteresowana aktywnymi formami spędzania czasu wolnego, wykorzystywaniem optymalnych metod regeneracji sił fizycznych i psychicznych organizmu. Jest osobą kreatywną, komunikatywną, posiadającą umiejętności w zakresie organizacji czasu wolnego w różnych grupach wiekowych i społecznych.

CO PO STUDIACH ?

Słuchacze po ukończeni tego kierunku uzyskają tytuł zawodowy licencjata oraz solidne podstawy do kontynuowania nauki na uzupełniających studiach magisterskich.

Absolwent jest  przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy w: biurach podróży; hotelach; ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych; centrach rekreacji i odnowy biologicznej; gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach doradztwa rolniczego; administracji rządowej i samorządowej; organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach.  

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ TEN KIERUNEK ?

Kierunek jest przyszłościowy – otwiera szerokie możliwości znalezienia pracy w Polsce i w innych krajach.

Specjalność:Obsługa ruchu turystycznego

Studenci tej specjalności rozwijają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie szeroko rozumianej obsługi nasilającego się we współczesnym świecie ruchu turystycznego tak krajowego jak i międzynarodowego. Poza przedmiotami praktycznymi związanymi z tą specjalnością, nabędą stosowne umiejętności w zakresie języków obcych, celem kontaktowania się na forach międzynarodowych. Mają również posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie współczesnych, szybkich form kontaktów międzyludzkich, jak i prowadzenia nowoczesnego biznesu.

Specjalność:Turystyka aktywna i specjalistyczna

Studenci tej specjalności rozwijają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie szeroko rozumianej organizacji turystyki aktywnej i specjalistycznej. Poza przedmiotami praktycznymi związanymi z tą specjalnością, nabędą stosowne umiejętności w zakresie języków obcych, celem kontaktowania się osobami uczestniczącymi w zorganizowanych formach turystyki.